fbpx
7813

Sosyal medya pazarlaması, hedef kitleniz ile iletişim kurarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için sosyal medya mecralarında içerik üretme sürecidir.

Her geçen gün sosyal medya mecralarına gelen yeni özellikler ve değişen dijital medya algoritmalarında markanızı sosyal medyada rakiplerinden ayrı bir noktaya konumlandırmak; yeni eklenen bu özellikleri etkili bir şekilde kullanarak hizmetlerinizi tanıtmak ve sosyal medya üzerinde bir topluluk oluşturmakla mümkündür.

Radikateam profesyonel sosyal medya ekibi ile markanızın sosyal medyadaki görünürlüğünü artırarak rakiplerinizin arasından sıyrılmanızı sağlayacak İzmir merkezli ajanslardan biridir.  

Tüketiciler Markanızdan Ne Bekliyor?

Kendinize “Sosyal medya mecralarında bu kadar çok yeni eklenen özellik varken hangilerini kullanmalıyım? Hedef kitlem ile hangi mecralar üzerinden iletişim kurmalıyım?” diye düşünüyorsanız tüketicilerinizin size bazı mesajları var.  

Sprout Social’ın verilerine göre tüketicilerin gözünde markanızı sosyal medya sınıfının en iyisi yapan özellikler:

  • Güçlü müşteri hizmetleri sunmak: Sektörünüz ne olursa olsun sosyal medyada müşterilerinizle doğru iletişim kurmak ve takipçilerinizden gelen geribidirimleri dikkate alarak onlara geri dönüşlerde bulunmak sizi bir adım öne taşıyacaktır.
  • Kullanıcılarınız ile etkileşime girmek: Sosyal medya çift yönlü iletişimin etkili kullanılması gereken mecralardan biridir. Sosyal medyada yorumlar, mesajlar, paylaşımlar, beğeniler ile takipçileriniz ile etkileşime girmek daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Şeffaf olmak: Şeffaf bir anlayış ile markanızın değerlerini kullanıcılarınız ile paylaşmak marka sadakatinizi artıracaktır.
  • Akılda kalıcı içerikler oluşturmak: Değişen sosyal medya dinamiklerinin bir getirisi olarak paylaşılan birçok içerik hızlıca tüketilmektedir. Bu noktada akılda kalıcı içerikler üreterek tüketicilerin zihninde yer edinmeniz marka değeriniz için oldukça önemlidir. Radikateam profesyonel içerik yöneticisi ekibi ile markanız ve hedef kitleniz arasında bağ kuracak içeriklere imza atan bir İzmir ajansıdır.
  • Etkileyici bir hikaye anlatmak: JK Rowling “Birisi dinlemedikçe hiçbir hikaye yaşayamaz” sözünden de anlaşılacağı gibi insanların dinlemekten, okumaktan ya da izlemekten keyif alacağı marka hikayelerinizi sosyal medyada paylaşmak kullanıcıların gözünde olumlu bir imaj çizmenize yaraycaktır.
  • Yeni bir sosyal ağa ilk kez katılıyor olmak: Her geçen gün hayatımıza yeni bir sosyal medya platformu dahil olmakta, sektörünüzde bu plaformlara ilk dahil olan markalardan biri olmanız hedef kitlenizin sizi desteklemesini beraberinde getirecektir.
  • Trendleri belirlemek: Paylaşımlarınızı trendlere uygun içerikler ile yapmak hatta trendleri belirleyecek içerikler oluşturmak markanızın bilinirliğini artıracaktır.

Markanızı sosyal medyada öne çıkarmak ve radikateam’in deneyimli sosyal medya ekibi ile sektöründe yer alan diğer markalardan farklı bir noktaya konumlandırmak için bize ulaşın.

Benzer gönderiler